Papers

„Vzdělání je ta nejsilnější zbraň, kterou lze změnit svět“ (Nelson Mandela). Jedině s jeho pomocí budeme moci být konkurenceschopným státem připraveným pro to, abychom v nadcházející době plné změn a inovací uspěli bez větších potíží a rychle se adaptovali na extrémně rychle měnící se podmínky světa.

více

Přílišný objem práce, zamrznutí politické soutěže a střet zájmů. To jsou všechno jevy, které provázejí takzvanou kumulaci funkcí. Jak je to s kandidáty do parlamentních voleb 2017?  

více

Jedním z faktorů, na jejichž základě se budou voliči rozhodovat, je i plnění slibů, které ANO představilo před volbami 2013 v rámci resortního programu. Co ANO splnilo a co ne?

více

Kvóty, prosazené jako řešení akutního problému, nefungují. V roce 2015 bylo přerozděleno pouze 259 lidí (177 z Itálie a 82 z Řecka). Do 12. května 2017 bylo rozděleno celkem 18 119 lidí. Česká republika dosud přijala 12 uprchlíků.

více

Sdílená ekonomika je nejviditelnějším příkladem disrupce tradičních obchodních modelů ze strany digitálního světa. Takzvaná uberizace zasáhla nejen osobní dopravu a ubytování, ale postupně i další služby, školství, nebo zdravotnictví.

více

This is a policy brief to the event International Security, Strategy and Cyber Security that was organized by European Liberal Forum and Institute for Politics and Society on 30 March 2017. The speakers were Lior Tabansky, PhD candidate in Cybersecurity at Tel Aviv University’s Blavatnik Interdisciplinary Cyber Research...

více

Po zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států amerických přichází další dramatické klání – francouzské prezidentské volby. Nejde o klasický souboj levice vs. pravice, na který jsme byli v posledních dekádách zvyklí. Objevují se nové konfliktní linie mezi liberálním, proglobalizačním a „zavřete hranice“ postojem. Přežije EU francouzské prezidentské volby? Kdo...

více

Institut pro politiku a společnost mapuje dění ohledně migrační krize již přes rok. Nyní vám přinášíme aktuality z prvního čtvrtletí roku 2017. V textu se dočtete: Kolik uprchlíků přišlo do Evropy v roce 2016? Kolik nelegálních migrantů překročilo v uplynulém roce Středozemní moře? Kolik uprchlíků od počátku krize...

více