Institut pro politiku a společnost Vás zve ke sledování online debaty „Jízdní řád budoucnosti české železnice,“ která se uskuteční 15. prosince v čase 16:00 - 17:00.

Videozáznam

Čísla mluví jasně. Cestování vlakem patří díky spolehlivosti a bezpečnosti mezi dlouhodobě nejoblíbenější formy dopravy. Počty přepravených osob v posledních letech pravidelně rostly a nebýt globální pandemie, pak by tento trend s velmi vysokou pravděpodobností pokračoval nadále. Velký potenciál skrývá rovněž nákladní železniční doprava, která má na rozdíl od silniční dopravy výrazně méně škodlivý dopad na životní prostředí a je také výrazně efektivnější. Česká železnice již nyní však funguje na hraně své kapacity a pro výraznější navýšení výkonu nákladní železniční dopravy prakticky nezbývá žádný další prostor.

Ovlivnila koronavirová pandemie železniční dopravu? Jaké ponaučení z ní pro nás plyne? Má stát plán, jak navýšit potřebnou kapacitu železničních tratí? Lze zefektivnit využití současné kapacity tím, že na trať nebudou pouštěny soupravy o několika málo vozech? Na jaké novinky se mohou cestující těšit v blízké budoucnosti? Dočkáme se zvýšení komfortu cestování a poskytovaných služeb? Co konkrétně dělá Správa železnic, aby snížila hluk v blízkosti obydlených lokalit? A jak pokročila příprava vysokorychlostních tratí za letošní rok? 

Potvrzení hosté:

Ivan Bednárik, generální ředitel a předseda představenstva, České dráhy.

Moderátorem debaty je Martin Kolovratník, poslanec, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky.

 

Online debata se uskuteční ve středu 15. prosince v čase 16:00 – 17:00 a můžete ji sledovat živě na naše Facebookovém a YouTubovém profilu.