Digitalizace zdravotnictví se potýká s řadou výzev. Ilustračně lze zmínit například odpovědnost za rozvoj elektronického zdravotnictví, ale také motivaci lékařů k přijetí standardních systémů elektronického zdravotnictví. Zvláštní pozornost je nutné věnovávat i kontrole a ochraně údajů s důrazem na zajištění bezpečnosti zdravotních údajů pacientů.
V rámci pracovní snídaně bude hovořit o pohledu uživatelů na telemedicínu jako prostředek přístupu k životně důležitým informacím a o jejím potenciálu jako nástroje preventivní péče. Budeme se zabývat i otázkou, zda je elektronické zdravotnictví považováno za prémiovou službu nebo strategiemi k dosažení všeobecného přístupu. Součástí bude také diskuse o tom, jak mohou ministerstva využít partnerství se soukromým sektorem ke zvýšení organizační kapacity prostřednictvím inovativních postupů.
Otázky k diskuzi:
- Jak můžeme urychlit pokrok v oblasti elektronického zdravotnictví a motivovat lékaře k zavádění standardních systémů elektronického zdravotnictví?
- Kdo kontroluje data a jak chráníme zdravotní údaje uživatelů?
- Z pohledu uživatele je telemedicína přístupem k životně důležitým informacím. Jak může být poskytování těchto informací nástrojem preventivní péče?
- Je elektronické zdravotnictví považováno za nadstandardní službu? Jak může být přístup distribuován univerzálně?
- Jaké jsou ekonomické výhody digitalizace elektronického zdravotnictví a jak je lze využít?
- Jak mohou vlády využít soukromé partnerství k rozšíření kapacity poskytovatelů zdravotní péče prostřednictvím inovativních postupů?
Akce pouze pro zvané.
Spoluorganizátorem pracovní snídaně je Velvyslanectví Maďarska v Praze.