Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

3. 7. 2023

„Odvaha dělat správné věci je přesně to, co ČR potřebuje a co očekávají i její obyvatelé,“ prohlásil Petr Fiala v roce 2020 po vzniku koalice SPOLU. Je trochu škoda, že ono dělání správných věcí se evidentně netýkají personálního složení vlády. Jmenování brněnského samorosta a šedou eminenci ODS Pavla Blažka ministrem spravedlnosti, vyvolává pochyby, jestli si Česko může takového šéfa resortu vůbec dovolit.

A nejde jen o aktuální kauzu machinací s byty, ve které jsou namočeny špičky brněnské ODS (Jelínková, Valášek 2022) a která nepříjemně zasahuje i do okolí premiéra Fialy. Pavel Blažek má podobně nevysvětlených kauz a problémů celou řadu a je s podivem, že se proti němu zatím vymezili pouze členové Pirátské strany v rámci stranického fóra. Blažek tak připomíná doutnající sud s prachem, na kterém Petr Fiala zatím v klidu spí. Zda je nečinnost premiéra přesně to, „co ČR potřebuje a co očekávají i její obyvatelé,“ se nyní pokusíme zodpovědět.

Komentář – Karel Sál, červenec 2023

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

 

PDF ke stažení