V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Od Institutu pro politiku a společnost jsem získala příležitost být od února do června 2021 součástí jejich analytického oddělení. Tato zkušenost a celkově můj rok strávený v České Republice byl pro mě velmi obohacující. IPS je aktivní a rostoucí think-tank s posláním sloužit v zájmu veřejnosti, což pro mě činilo celou záležitost záživnou.

Mými hlavními úkoly bylo pracovat na tématech spojených s výzkumnou činností a pomáhat s organizací debat. S pomocí analytiků, kteří mi byli po ruce a radili s metodologií, jsem se naučila, jak napsat policy-paper. Můj první policy-paper byl publikován na webu IPS a sdílen s českými politiky, novináři, akademiky a diplomaty. Měla jsem také příležitost být součástí jak online, tak offline událostí, díky kterým jsem lépe pochopila roli think-tanku. Všechny tyto úkoly přispěly k prohloubení mých dovedností, které mohu uplatnit v akademickém i profesním životě.

Byla to velmi podnětná zkušenost, cítila jsem se pohlcena nepřetržitým přemýšlením od rána do večera. Práce v několika různých odvětvích mě mnoho naučila a také mi otevřela obzory. Bylo mi umožněno využít v praxi získané teoretické znalosti a zároveň být konfrontována s obtížemi, které obnáší pracovní svět, obzvlášť v období Covidu-19.