V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Tünde Bartha působí od roku 2017 v čele kabinetu předsedy vlády ČR, od roku 2018 zastává současně funkci vedoucího Úřadu vlády ČR.

Rodačka z převážně maďarský mluvícího Královského Ghlmce na východním Slovensku vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a má české občanství. Působila ve firmách v oblasti cestovního ruchu, start-upů a investičního poradenství. V letech 2015-2017 byla ředitelkou Kabinetu ministra financí.

Tünde Bartha je teprve druhou ženou na postu vedoucího Úřadu vlády ČR po roce 1989, na této pozici se před ní vystřídalo již osmnáct úředníků. V rámci své funkce se snaží o otevření úřadu směrem k veřejnosti a zvýšení efektivity cestou digitalizace. Během jejího působení, v červnu 2020, byla dokončena zatím největší investiční akce v novodobých dějinách Úřadu vlády ČR za více než 300 mil. Kč. Zajímá se rovněž o průběžné zlepšování pracovního prostředí zaměstnanců Úřadu vlády ČR a podporu jejich zdravého stravování.