V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Věda a výzkum

Karel Rais, prof., Ing., MBA, CSc., Dr. h.c. pracuje na VUT v Brně na Fakultě podnikatelské jako profesor managementu. Od roku 2013 je poslancem (hnutí ANO).

Od roku 1989 se spolupodílel na založení řady mezinárodních studií (např. joint Master degree s univerzitou K. Adamieckého v Katovicích a Nottingham Trent University ve Velké Britanii), spoluzakládal studia LLM, MPA na MU v Brně, MBA studia na VUT společně s Dominican University v Chicago, dále MSc studia, BA HONS studia na VUT, atd. Aktivně přednáší pro řadu zahraničních univerzit – např. ve Velké Britanii (např. Nottingham), v Itálii (Florencie, Trento), ve Španělsku (Sevilla), v Polsku (Toruň), atd.

V létech 2006-2014 působil ve funkci rektora VUT, v létech 2003-2006 jako prorektor VUT pro strategický rozvoj VUT, zastával funkci děkana Podnikatelské fakulty VUT (1996-2002) a nepřetržitě od roku 1989 pracoval v řadě akademických funkcí.

Mimořádných výsledků dosáhl – společně s jeho fakultním týmem – v oblasti makroekonomické (1992-1995), kdy pro potřeby MPO ČSR vyvinuli unikátní programový systém, který umožnil snížení druhotné platební neschopnosti českých firem o 64 miliard korun.

Seznam jeho odborné literatury čítá více než 120 položek mezinárodních i tuzemských odborných publikací. Spolupracoval s desítkami českých a slovenských podniků a firem na řešení konkrétních manažerských a ekonomických problémů. V roce 2012 byl finalistou soutěže Manažer roku 2012, kterou pořádá Česká manažerská asociace.

V roce 2013 byl zvolen za hnutí ANO poslancem Parlamentu ČR. Ve volbách v roce 2017 dokázal poslanecký mandát obhájit. Kompletní informace o práci Karla Raise v Poslanecké sněmovně naleznete ZDE.