V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Věda a výzkum

Ing. Zbyněk Frolík je zakladatel, jednatel a generální ředitel společnosti LINET spol. s r. o., která je absolutní špičkou na českém trhu.

Zbyněk Frolík (1953) je absolventem ČVUT. V roce 1990 založil skupinu LINET, která při současném obratu 6,5 miliardy Kč patří ke čtyřem největším výrobcům nemocničních lůžkových systémů ve světě. Založil úspěšnou Akademii produktivity a inovací. Je spoluautorem knihy Štíhlý a inovativní podnik a spoluautorem řady mezinárodních patentů. Byl členem Rady vlády pro rozvoj lidských zdrojů, Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace a poradcem řady ministrů průmyslu. Je vicepresidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR, vědecké rady Ústřední vojenské nemocnice, členem Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský rozvoj a Kontrolní rady TAČR. V ČR obdržel titul Podnikatel roku 2003, Manažer roku 2009, a v roce 2011 státní vyznamenání – Medaili za zásluhy. Stal se Osobností byznysu ČR v roce 2013. Obdržel titul Finalist World enterpreneur of the year 2004 v Monte Carlo a Ruban d’Honneur 2011 v Paříži.

Ve své profesní kariéře se mimo jiné výrazně věnoval oblasti rozvoje lidských zdrojů a managementu permanentních a komplexních inovací a jejich rychlému a efektivnímu zavádění do praxe. Na dané téma dosud uskutečnil stovky přednášek pro management velkých podniků a na universitách v ČR i zahraničí. V oblasti charity je významným sponzorem provozu v nadaci Dobrý anděl, Kontu Bariéry a Transparency international.