Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení, o kterých se mluví. Na této stránce naleznete tiskové zprávy z vybraných akcí. Nenašli jste v tiskové zprávě to, co jste hledali? Podívejte se na nejbližší akce, které pořádáme, a kontaktujte našeho PR specialistu, který Vám pomůže zprostředkovat rozhovor na akci s našimi vystupujícími.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

TISKOVÁ ZPRÁVA (PDF)

Nový Portál občana způsobí v Česku revoluci

Nový vládní kabinet si vytkl Digitální Česko jako jednu z hlavních priorit. K jeho naplnění jmenoval zmocněnce pro IT a digitalizaci Vladimíra Dzurillu, který je zodpovědný za vypracování Akčního plánu vlády podle kterého by se Česko mělo zařadit mezi digitální velmoci. Institut pro politiku a společnost dnes uspořádal v Praze pracovní snídani, která se věnovala právě tomuto tématu a pokrokům, které Česko zaznamenalo.

Současný stav e-Governmentu a digitalizace v České republice není uspokojivý. V posledních letech nevznikl prakticky žádný nový projekt a spíše se udržuje ne příliš efektivní současný stav. „Digitalizace je nástroj, který může zásadně zjednodušit život nejen občanům, ale i firmám a podnikatelům při komunikaci s úřady. Digitalizace by se měla stát běžným standardem ve státní správě a jednoznačně by měla vycházet ze skutečných potřeb občanů,“ komentuje výkonná ředitelka Šárka Prát a dodává: „Nechceme, aby se o Digitálním Česku pouze a jen mluvilo. Chceme konkrétní výsledky. Právě proto jsme dnes s Institutem pro politiku a společnost pořádali dnešní setkání, na kterém se sešli odborníci z veřejného, ale i soukromého sektoru.

Česká republika v současnosti připravuje Portál občana, prostřednictvím kterého chce budovat a rozvíjet digitální služby. „Momentálně pracujeme na Portálu občana, který představuje zastřešující platformu nad digitálními službami státu. Přes tento portál budou moci občané a podnikatelé už brzy řešit různé životní situace, aniž by museli chodit kamkoliv na úřad. V současnosti obsahuje přibližně 40 služeb napříč celou státní správou,“ říká Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci.

Projekt digitalizace a poskytování služeb občanů je nastaven tak, aby se jednalo o kontinuální proces, který se nebude měnit pokaždé s příchodem nového vládního kabinetu. „Konečně se nám podařilo nastartovat neměnný proces v oblasti digitalizace a poskytování služeb. Tato skutečnost je nesmírně důležitá, protože jenom tak skutečně zachováme kontinuitu. Nehrozí díky tomu, že by se tohle téma mohlo v budoucnu státu předmětem „hrátek“ jednotlivých vlád. Chceme, aby projekty nebyly dotčeny změnami vlád a nechceme, aby vlády měnily dobře nastavený projekt,“ uzavírá pracovní snídani Vladimír Dzurilla.