Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat na čtvrtou debatu z cyklu Vzdělávání.

Zkušenosti se špatnými učiteli či nevyužitým vzdělávacím potenciálem má každý. Volání po hluboké strukturální reformě se každému zdá jako logické řešení. Ma dojít k nákladnému zvyšování platů, vyhazování špatných učitelů a radikální změně osnov.

Protentokrát se nad reformou školství zkusme podívat z jiné perspektivy. Jaké existují jednoduché, levné a snadno prosaditelné návrhy, která mohou skutečně studentům pomoc k lepšímu vzdělání? Jak levně zapojit do výuky moderní technologie? Jak zapojit do výuky přímo studenty? Pomohlo by zrušení dabingu? 

V panelu zasednou:

Tomáš Zatloukal, ústřední školní inspektorČeská školní inspekce

Olga Ryparová, předsedkyně, Khanova škola

Ondřej Šteffl, ředitel, SCIO

Jan Straka, projektový manažer, Nadace Depositum Bonum

Debata se bude konat dne 13. října 2016 od 17:00 v CoWorking Prague (Karlovo náměstí 7, Praha).

Debatu moderuje Vít Macháček (think-tank IDEA a EU Office ČS), člen pracovní skupiny Vzdělávání při Institutu pro politiku a společnost.