Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Českou spořitelnou pořádá debatu na téma měnové politiky ČR.

ceska-sporitelnaStále více se diskutuje o tom, jaký bude exit České národní banky z politiky kursového závazku, z politiky řízeného oslabování koruny.

Lze se vůbec vyhnout skokovému posílení koruny? Jaká je zkušenost Švýcarska? Co to bude znamenat pro český průmysl?  Jaká je zkušenost z exitu amerického Fedu z programu kvantitativního uvolnění? Jaký je kontext netradičních a experimentálních měnových nástrojů všude ve světě?

Odpovědi na tyto otázky s Vámi budou diskutovat:

Aleš Chmelař, vedoucí Oddělení strategií a trendů EU, Úřad vlády ČR

Lubomír Lízal, člen bankovní rady, Česká národní banka

David Navrátil, hlavní ekonom, Česká spořitelna

Jiří Hlavatý, senátor a generální ředitel, Juta

Debata se uskuteční dne 12. prosince od 17:00 hodin v Šebkově paláci (Politických vězňů 7, Praha) za moderace Jana Macháčka, předsedy správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Prezentaci hlavního ekonoma České spořitelny Davida Navrátila naleznete ZDE.

Prezentaci Lubomíra Lízala, člena bankovní rady ČNB, naleznete ZDE.