Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

12. 6. 2024

Hlavní body analýzy:

  • Další volby s vyšší volební účastí potvrzují trend zvýšeného zájmu společnosti o volby a politiku. Pokud nepřijde nějaký zásadní otřes, bude vyšší volební účast i v podzimních volbách do krajských zastupitelstev a Senátu.
  • Celkově se však jedná o skutečně druhořadé volby, ve kterých navíc voliči spíše podporují nové tváře, nelze tak z výsledků nic usuzovat směrem ke krajským, natož ke Sněmovním volbám.
  • ANO vyhrálo v drtivé většině okresů a větších měst, ztrácí však zásadní počty hlasů v Praze a Brně a jejich blízkém okolí.
  • Přísaha a Motoristé brali voliče SPD, ale i vládním stranám. Podporu měli relativně rovnoměrnou po celé republice, v blízkosti velkých automobilových firem ještě rostla.
  • Liberální strany propadly u nás stejně, jako v Evropě. Piráti i STAN doplatili i na vnitrostranické boje.

Analýza – Jakub Konrád

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení