Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

30. 3. 2021

Děti a mládež patří na internetu mezi nejzranitelnější skupiny. V online světě čelí hrozbám, jako je kyberšikana či stalking. Rizikové je i seznamování na internetu, kdy se na druhém konci může nacházet osoba se špatnými úmysly. Současná situace děti a mládež ještě více „přikovala“ k moderním informačním a komunikačním technologiím, čímž vzrostl i výskyt jednotlivých rizik.

Publikace se na problematiku zaměřuje z pohledu odborníků z různých oblastí a věnuje se nejen tématům konkrétních hrozeb, ale i jejich psychologickým aspektům, sexuálnímu zneužívání dětí na internetu, vzdělávání a prevenci, mechanismům a politikám pro ochranu dětí online. Předmluvu napsala místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová.

Publikaci vydává Evropské liberální fórum společně s Institutem pro politiku a společnost a Nadací Friedricha Naumanna pro svobodu.

Publikace – Kolektiv autorů, březen 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení