Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

2. 2. 2021

Spojené státy jsou světovým lídrem v boji proti terorismu. Zatímco v letech následujících po 11. září 2001 byla pozornost upřena primárně na potírání islámského extremismu, typologie hrozeb je nyní sofistikovanější. Za vlády Trumpovy administrativy se enormně zvýšil počet teroristických incidentů páchaných ve jménu nadřazenosti bílé rasy či dalších pravicově extremistických ideologií. Zdá se, že přílišná pozornost věnovaná náboženskému extremismu a boji proti organizacím typu al-Káida a Islámský stát, zastínila tyto nové hrozby. Zejména v online prostředí došlo k vzestupu rasistů, neonacistů, a dalších pravicových radikálů.

Nová americká administrativa prezidenta Bidena bude na tento trend reagovat. Zároveň se však musí nadále věnovat tradičním hrozbám a soustředit se zejména na regionální odnože teroristických skupin jako al-Káida a Islámský stát, které budou nadále globálními hrozbami.

Policy Paper – Jan Havlíček, únor 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení