Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

10. 2. 2022

Spojené státy americké, Austrálie, Indie, Kanada, Velká Británie, Japonsko, Litva, do určité míry i Česká republika. To jsou jen některé země, které se rozhodly pro diplomatický bojkot zimních olympijských her v Pekingu. Důvodem je protest proti porušování lidských práv v Číně, zejména pak proti zacházení s Ujgury v provincii Sin-ťiang. Režim v Pekingu je obviňován z toho, že příslušníky této menšiny zavírá do koncentračních táborů pod záminkou boje proti extremismu.

Předkládaný dokument poskytuje historický kontext bojkotu olympijských her, přibližuje jejich vnímání a společenskou důležitost v Číně a uvádí argumenty, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o bojkotu. Policy brief rovněž popisuje ambivalentní český přístup k hrám a v závěru klade otázku, zda má k obdobnému bojkotu dojít i při blížícím se fotbalovém mistrovství světa v Kataru.

Policy Brief – Jan Havlíček, únor 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení