Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

4. 1. 2022

Žvanírna, plundrování chlebíčků a řada konferencí s nejasným cílem a ještě nejasnějším přínosem. To je podle kritiků předsednictví České republiky Radě Evropské unie. Příznivci evropské integrace zase vyzdvihují možnost ovlivnit dlouhodobé směřování EU, které napomůže zviditelnit důležitou práci českých orgánů v Bruselu a přiblížit fungování Unie obyčejnému občanovi. Realisté v předsednictví vidí především tisíce hodin práce politiků a úředníků, což vůbec nebude zadarmo. Ať už je váš postoj k českému předsednictví jakýkoliv, jedno je jisté – je to hlavně příležitost. Příležitost zazářit, či se dokonale ztrapnit před celou sjednocenou Evropou.

Text rozebírá minulé předsednictví ČR, které bylo poznamenáno vnitropolitickou krizí, pádem vlády a „nemastným, neslaným“ koncem. Také se zaměřuje na aktuální stav příprav a na možné hrozby, které mohou ovlivnit výkon ČR v historicky druhém angažmá jakožto lídra Evropy.

Komentář – Karel Sál, leden 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení