Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

12. 5. 2020

Největší výzvou pro jednotu Evropské unie jsou odlišné cíle, názory a hodnoty jednotlivých členských států. Zvláště patrné je to při sledování postojů členů společenství k tématům typu řešení „korona“ krize, úloze Huawei a Číny při budování sítě 5G v Evropě či Nového zeleného údělu. Neshody vždy začínají a končí otázkou, zdali potenciální ekonomické přínosy převažují nad potenciálními bezpečnostními riziky.

Jaká by měla být role EU v těchto sporech? Měla by EU fungovat jako společenství, ve kterém všichni myslí stejně? Pokud ano, riskujeme rozmanitost. Pokud ne, tedy pokud EU umožní členským státům mít vlastní silné názory a přesvědčení, riskujeme roztříštěnost a ztrátu soudržnosti.  

Policy Paper – Ryan Jacobsen, květen 2020.

Dokument je v anglickém jazyce. Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení