Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

21. 1. 2021

Jak se pomalu uzavírá první rok, kdy svět žije s pandemií onemocnění Covid-19, snažíme se odhadnout, jaký bude její dopad na celou civilizaci. Objevují se také více či méně vědecky podložená přirovnání k různým pandemiím dávné minulosti (např. morové rány či španělské chřipky) nebo nedávné minulosti a současnosti (zde hlavně HIV/AIDS).

Proč jsou takové úvahy a analýzy důležité? Nejen z důvodu poznání dopadů pandemie na společnost s cílem lépe se připravit na budoucí pandemie, ale také pro zhodnocení, zda byla reakce společnosti přiměřená. Stále ve vzduchu visí mnoho otázek a ani vědečtí ekonomové se neshodnou, zda ekonomické dopady a ztráty způsobené zavřením ekonomik byly přiměřené, nebo zda neplatíme příliš velkou a nepřiměřenou cenu.

Komentář – Tomáš Doležal, leden 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení