Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

26. 7. 2022

Digitální bezpečnost má přesah napříč generacemi. Mezi nimi ale často vznikají nedorozumění. Rodiče nerozumí online světu dětí a děti mají obavy se na rodiče obracet. Na internetu je zranitelná i starší generace, na kterou často cílí různé podvody či dezinformace. Řada osvětových aktivit se ale soustředí na jednotlivé věkové skupiny. K odstraňování bariér měl přispět kulatý stůl Digitální bezpečnost napříč generacemi, z něhož vycházejí následující doporučení.

Akci uspořádal Institut pro politiku a společnost ve spolupráci se společností Microsoft, která v regionu střední a východní Evropy iniciuje fóra o digitální udržitelnosti. Různé skupiny zúčastněných stran při nich diskutují o nedostatku dovedností a jejich dopadech na perspektivu společnosti s cílem najít způsoby tak, aby přínosy převážily nad riziky.

Doporučení – Jan Havlíček, Roman Máca; červenec 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení