Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

20. 12. 2022

Téma potřeby důchodové reformy je evergreenem na české politické scéně a nachází se v programovém prohlášení snad každé vlády. V současné době je velmi viditelná debata ohledně úpravy odchodu pracujících v náročných profesích do předčasného důchodu. Vláda o tom bude jednat příští rok.

Důchody nejsou žádným „darem“, který stát milostivě dává lidem. V důchodech si lidé berou to, co do důchodového fondu vložili v minulosti. Korekce stávajícího průběžného systému by měla probíhat kontinuálně menšími změnami parametrů důchodů dle principu „mírným pokrokem v mezích zákona“.

Text se zabývá problematikou samostatného důchodového účtu, důchodů pro náročné profese, výchovného, vdovských a vdoveckých důchodů a dalšími tématy.

Policy Paper – Jaroslav Ungerman, prosinec 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení