Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

31. 8. 2022

Globální i česká ekonomika zažívají nelehké časy. Na ztráty způsobené pandemií covid-19 a s ní spojené narušení dodavatelsko-odběratelských vztahů navázala invaze Ruské federace na Ukrajinu. Ta eskalovala dřívější problémy a přinesla problémy nové. Pojmy jako inflace či energetická krize tak patří mezi nejdiskutovanější témata nejen v rámci České republiky.

Současnou inflaci, kterou můžeme sledovat ve vyspělých ekonomikách, je jednoznačně možné považovat za inflaci neočekávanou, tedy její náklady jsou o to vyšší. Pro globální ekonomiku je pro následující období klíčové, aby nabídka dohnala poptávku a zklidnily se tyto silné inflační tlaky. Politicky nerozumným krokem by bylo opustit energetickou burzu v Lipsku.

Policy Paper – Martin Zeman, srpen 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení