Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

19. 11. 2019

5G je nový telekomunikační standard, který je ve světě postupně zaváděn. Stranou nezůstává ani Česká republika a samotný pojem 5G se ve značné míře dostává do mediálního prostoru včetně prostředí dezinformačních webů. Případová studie si klade za cíl popsat, jak je téma 5G prezentováno a rámováno ve sféře tzv. alternativních médií na základě vzorku pocházejícího z komerčního dezinformačního webu AC24.cz provozovaného podnikatelem O. G.

Náhled článku s počtem zhlédnutí více než 500 000. (AC24.cz)

Z hlediska popularity patří AC24.cz k nejnavštěvovanějším dezinformačním webům v ČR. Články z AC24.cz rovněž šíří politici z tuzemských „vlasteneckých“ stran adorujících Kreml.

Studie zahrnuje i předpokládaná rizika pramenící z dopadu falešných zpráv o 5G a uvádí doporučení, jak rizika snížit, popř. eliminovat.

Případová studie – Roman Máca, listopad 2019

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení