Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

12. 7. 2022

Česká ekonomika zažívá vlivem řady faktorů turbulentní časy. Zřejmě nejčastějším termínem poslední doby je inflace. Ta negativně dopadá na koupěschopnost obyvatelstva. Podle posledních dat dosahuje inflace spotřebitelských cen v květnu 2022 úrovně 16 % meziročně. To je dosud nejvyšší meziroční růst těchto cen od roku 1992.

Dosažený růst cen v posledních dvou měsících je mimořádně vysoký. Pokud by pokračoval stejným tempem jako v minulých čtyřech měsících až do konce roku, pak by v prosinci 2022 spotřebitelské ceny byly vyšší o 25 % oproti prosinci 2021. Napětí na trhu s hypotékami je teprve před námi. První informace hovoří o zdražení hypoték v řádu 10 tis. Kč a více měsíčně, což pro mnohé domácnosti bude neúnosné.

Policy Paper – Jaroslav Ungerman, červenec 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení