Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

30. 11. 2021

Druhá vláda Andreje Babiše pomalu končí. Za těch 1202 dnů, kdy byl menšinový kabinet ANO a ČSSD u moci, se toho seběhlo opravdu hodně. Především to je celosvětová pandemie covidu, kterou se ani přes očkování, bezprecedentní zdravotní opatření a dlouhé měsíce nouzového stavu nedaří zkrotit. Pak vzpomeňme na roztržku s Ruskem, které na našem území provedlo teroristický útok a zavraždilo 2 naše spoluobčany a následně se do vlasti musela vrátit drtivá část ruského „diplomatického“ sboru. Do toho připočítejme povodně, tornádo na jižní Moravě, ekonomickou krizi, nedostatek čipů, zdražování energií a raketovou inflaci. Člověk by řekl, že na jednu vládu toho bylo až dost.

Pokud vše shrneme, vláda má programové prohlášení celkově splněno na 84 % a ve 3 hlavních prioritách se může chlubit 10 splněnými body z 11. Na první pohled a s vědomím jaké výzvy do toho vláda musela řešit, to nevypadá vůbec špatně.

Policy Paper – Karel Sál, listopad 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení