Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

21. 7. 2020

Je téměř nemožné oddělit krizi COVID-19 v Brazílii od rétoriky jejího populistického prezidenta Jaira Bolsonara. Od začátku pandemie Bolsonaro zlehčuje nebezpečí nákazy a omezení, která mají zabránit šíření nákazy COVID-19. Kromě toho také zpochybňuje přední vědce v zemi a je autorem celé řady kontroverzních citátů o tomto viru. Prezident Bolsonaro byl 7. července pozitivně testován na COVID-19. Ještě v březnu Bolsonaro přitom nákazu nazýval pouhou „chřipkou“ a odmítal podporovat rozestupy nebo nošení roušek. Brazílie je v současné době druhou zemí s největším počtem nakažených s přibližně dvojnásobným počtem případů, než má třetí nejvíce postižená země – Indie. Zbývá dodat, že na konci června Brazílie předstihla v úmrtnosti USA a stala se tak zemí s největším počtem denních úmrtí.

Jaké jsou hlavní faktory, které přispívají k vysokému počtu úmrtí a případů v Brazílii? Může opravdu chování prezidenta takto ohrozit celou zemi?

Opinion Paper – KIERAN SPENCER, červenec 2020 (Anglický text)

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

 

PDF ke stažení