Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

18. 1. 2022

Neustálý trend v úbytku středních škol. Převaha netechnicky orientovaných vzdělávacích oborů. Úplná absence moderních a aktuálních témat na středoškolské úrovni. Jak můžeme chtít, aby dnešní mladá generace byla aktivní v současnosti ve společnosti velmi rezonujících tématech, jako je uhlíková neutralita, cirkulární ekonomika nebo umělá inteligence a další moderní technologie, když jim pro to nedokážeme vytvořit prostor a příhodné studijní podmínky?

Kam tedy v České republice jít na střední školu, chci-li být moderní, inovativní a současně dobře uplatnitelný absolvent? Žáky a jejich zákonné zástupce v současnosti čeká nelehký úkol zvolit co možná nejlepší variantu. Přihlášky se podávají do 1. března 2022.

Policy Brief – Tomáš Hamberger, leden 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení