Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

23. 3. 2020

Zpětně se zdá, že všechny evropské státy v přípravách na virovou nákazu zaspaly. I šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen prohlásila, že „my všichni, kdo nejsme experti, jsme na začátku koronavirus podcenili.“ Ale přiznejme si, že nástup koronavirové nákazy je bezprecedentní a v současném rozsahu ji nikdo nepředpokládal.

V Itálii umírají stovky lidí denně, ulice jsou prázdné a je vyhlášena celostátní karanténa. Po Evropě jsou postupně uzavírány hranice, nejprve pro lidi z rizikových oblastí, za nedlouho pro všechny. V mnoha zemích, Českou republiku nevyjímaje, by občané měli chodit pouze do práce, na nákup a rychle domů. Nejpalčivější je nedostatek ochranných pomůcek, roušek a respirátorů, což ohrožuje zejména zdravotnický personál. Pokud se jich nakazí příliš velké procento, zdravotní systém zkolabuje. To si uvědomují už všichni.

Zaspala Evropa nebo nebyla dostatečně solidární?

Policy Brief – Karel Sál, březen 2020

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení