Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

16. 11. 2021

Pandemie covid-19 přinesla i masivní šíření dezinformací. Vymyšlené, nepravdivé, zastrašující informace podněcovaly špatnou náladu, někdy až nenávist a zlobu. Zlobu na vládu, na autority, na lékaře, na kohokoli, koho se dezinformace týkají. Lidé na celém světě s těmito nebezpečnými informacemi přicházejí zejména na sociálních sítích denně do styku a často jim důvěřují.

Text přináší pohled do Finska, jemuž se dlouhodobě daří proti dezinformacím bojovat. Země se trvale umisťuje na vrcholu řady indexů jako index spokojenosti občanů, index svobody tisku, rovnosti pohlaví, sociální spravedlnosti, transparentnosti nebo vzdělání. Finsko také zaujímá první příčku v žebříčku zemí EU v rámci měření odolnosti vůči dezinformacím. Česká republika je v dolní polovině tohoto žebříčku.

Policy Brief – Tomáš Hamberger, listopad 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení