Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

14. 5. 2024

Zanedlouho čekají Česko volby do Evropského parlamentu. Ačkoli sněmovní strany mají své zástupce v europarlamentu téměř jisté (stagnující lidovci a TOP 09 jen kvůli koalici Spolu), bez šance nejsou ani malé strany pohybující se v preferencích pod pětiprocentní hranicí pro zisk mandátu. Malé partaje v minulosti dokázaly několikrát překvapit. Může tomu tak být i v eurovolbách? A co v těch sněmovních příští rok? To bude tématem této analýzy.

Hlavní body analýzy:

  • Eurovolby představují pro menší politické strany v České republice klíčovou příležitost k upoutání pozornosti a upevnění pozic před národními volbami
  • Pro tradiční strany mohou být tyto eurovolby indikátorem jejich schopnosti udržet si relevanci a vliv, zatímco pro novější platformou pro zvýšení viditelnosti.
  • Výsledky pak mohou naznačit možné trendy a vývoj české politické scény, což může vést
    k novým politickým aliancím a koalicím.

Analýza – Jan Rovenský, květen 2024

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže

PDF ke stažení