Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

24. 6. 2024

Ukrajina nutně potřebuje munici a protivzdušnou obranu, aby se dokázala efektivně bránit ruskému agresorovi. Prezident Volodymyr Zelenskyj s touto výzvou vystupuje už několik měsíců a osobně či virtuálně oslovuje státníky z očí do očí nebo na setkáních a summitech NATO či EU. Prezidenti a premiéři odpovídají bez zaváhání, že budou zemi podporovat tak dlouho, jak bude třeba. Proč tedy vojáci na frontě nebo civilisté ve městech stále více pociťují drtivé dopady ruských raket.

Hlavní body analýzy:

  • Aby se Ukrajina dokázala efektivně bránit ruskému agresorovi, nutně potřebuje pomoc
    od svých západních spojenců, a to nejlépe formou dodávek moderních zbraní.
  • Západní země shodně deklarují podporu válkou napadené zemi. Představitelé NATO i EU už přes dva roky opakují, že Ukrajina si zaslouží veškerou pomoc. Té se jí ale nedostává.
  • Největšími dodavateli vojenského materiálu Ukrajině jsou Spojené státy, z evropských států jsou to severské země a Německo.
  • Cestou ke snadné vojenské podpoře by mohly být menší iniciativy po vzoru té české. Podporované či sjednané na půdě EU či NATO.

Policy brief – Irena Krcháková

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení