Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

17. 5. 2022

Narůstající ceny energií včetně ceny zemního plynu patří aktuálně k největším obavám českých domácností i firem. Ceny budou podle všeho dále narůstat. To může přivést mnohé domácnosti do stavu tzv. energetické chudoby a řadu firem do existenčních potíží. Ekonom Jaroslav Ungerman vypočítal, o kolik se při současných cenách zvýší náklady pro domácnosti a jaký bude předpokládaný vývoj do roku 2023.

Je nutno počítat s tím, že náklady domácností na spotřebu zemního plynu se zvýší – při současné úrovni cen – na dvojnásobek. Do roku 2023 by ceny zemního plynu resp. náklady domácnosti vzrostly na téměř trojnásobek. Analogicky se zvýší i náklady firem, které využívají zemní plyn k technologickým účelům.

Policy Brief – Jaroslav Ungerman, květen 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení