Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

6. 10. 2020

Zástupci české vlády i reprezentanti profesních sdružení přišli v červenci a srpnu 2020 s návrhem zrychlených odpisů majetku a navýšení hranice jednorázového odpisu hmotného majetku. Reforma má také opatrnou podporu opozice.

V tomto policy paperu stručně rozebereme stav současné (korona)ekonomiky ČR vedoucí k různým nápadům, jak zastavit její propad. Zmíníme 2 základní cesty, jak povzbudit výrobu a příjmy (investice veřejné či soukromé). Zejména se však zaměříme na problematiku daňových odpisů.

Co daňové odpisy jsou? V jakých formách v Česku existovaly a existují nyní? Jaké změny připravuje současný návrh ministerstva financí? Jaký je jejich smysl? A jaké přínosy lze od chystané změny očekávat? Jak fungují daňové odpisy v ostatních zemích Evropské unie?

Policy Paper – David Němec, říjen 2020

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení