Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

13. 9. 2022

Poslední parlamentní volby rozhodli mladí voliči, kteří se k urnám dostavili v nebývalém množství. Nástup generací Y a Z přináší radikální změny do stojatých vod české politiky. Některé jsou zcela hmatatelné – třeba „dredatí ministři“, kteří jsou součástí vlády konzervativního premiéra. Další se projevují skrytě, pomalu probublávají společností, aby v nestřeženém okamžiku vybuchly plnou silou.

Politická orientace mladých voličů není jen bezbřehá revolta, kritika stávajícího establishmentu a naivní touha po lepším a spravedlivějším světě. S nastupující generací, která se již nemusí vyrovnávat s dědictvím socialistické minulosti, ale o to více řeší nepříliš růžovou budoucnost, dojde ke zhroucení pravolevých půtek a konci polistopadové politiky, jak ji známe. Proto je třeba se ptát, kdo jsou mladí voliči, co chtějí a proč je tolik zajímá transsexualismus a konsent? A je pravda, že si Česká republika zadělává na mezigenerační střet?

Komentář – Karel Sál, září 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení