Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

21. 2. 2023

Metropole má po 145 dnech od komunálních voleb nového primátora a Radu hlavního města Prahy. Za těch necelých 5 měsíců jsme byli svědky nepřehledných tahanic, jedné nepovedené volby primátora, rozpadu nestabilní Aliance stability a nebývale velkého množství osobních invektiv, které se potrefeným budou překusovat těžce. Přes všechno se vlády nad hlavním městem chopí koalice SPOLU, Pirátů a STANu, která bude mít krytí ve Strakově akademii a v parlamentu. Zda primátorování Bohuslava Svobody bude znamenat roky prosperity, či úpadek a zaostávání za ostatními bohatými regiony EU, to teprve uvidíme. Nicméně několik varovných indicií naznačuje, že to Svoboda nebude mít s partnery úplně jednoduché.

Komentář se zaměřuje na specifika pražské politiky, na důvody, proč vyjednávání trvalo tak dlouho a zásadní výzvy, kterým bude téměř osmdesátiletý primátor muset čelit.

Komentář – Karel Sál, únor 2023

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení