Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

13. 4. 2021

Letošní parlamentní volby budou v mnohém jiné. Nový volební systém, nové strany, pandemie koronaviru, oslabení preferencí hnutí ANO a nové koaliční projekty. Jen jedno je jisté: Nikdo v tuto chvíli neví, jak volební klání na podzim dopadne. I když predikce výsledků půl roku před volbami je více než diskutabilní, už nyní je zřejmé, že faktorem, který nejvíce zamíchá pořadím na pásce, nebude nový přepočet hlasů na mandáty, ale předvolební koalice parlamentních stran. Piráti a STAN dokonce v průzkumech obsazují první příčku co do procentuálního podílu preferencí.

Proto se na fenomén předvolebních koalic podíváme z blízka. Ukážeme zkušenosti z minulosti, příležitosti a nebezpečí, kterými si budou muset současné koalice projít a věnovat se budeme také fenoménu „bratrského vykroužkování“.

Policy Brief – Karel Sál, duben 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení