Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

24. 10. 2022

Hrozba energetické chudoby vyplývající z překotného růstu cen energetických surovin je v současné době nesporně největším problémem, který se dotýká našich občanů. V ČR je energetická chudoba novým jevem spojeným se zvyšujícími se cenami energií a nízkou mírou efektivity jejich využívání. Podle veřejně dostupných odborných zdrojů ke skupinám ohroženým energetickou chudobou nejčastěji patří lidé v důchodovém věku.

ČR i celá EU bude v nejbližších několika letech čelit problému energetické chudoby v rozsahu, který si zřejmě ani nelze představit, neboť zde chybí jakékoli analogie s vývojem v minulosti. Moderní metody bytové výstavby prefabrikovanými technologiemi pomáhají řešit problémy energetické účinnosti, nedostupnosti bydlení a jsou ve shodě s principy Green Dealu.

Policy Paper – Jaroslav Ungerman, říjen 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení