Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

13. 12. 2022

Peloton je kompletní. V minulém týdnu ministerstvo vnitra oznámilo, že do prezidentského klání posílá celkem 9 kandidátů: Andreje Babiše, Jaroslava Baštu, Pavla Fischera, Marka Hilšera, Danuši Nerudovou, Petra Pavla, Denisu Rohanovou, Josefa Středulu a Tomáše Zimu. Ostatní zájemci neprošli byrokratickým sítem, jelikož nesplnili zákonné požadavky. Počet oficiálních kandidátů se ještě může změnit, zejména pokud některý z nepostupujících bude úspěšný se stížností u Nejvyššího správního soudu.

Text probírá vliv volebního systému, šance na zvolení jednotlivých jmen a také důvody, proč ten třetí vzadu s dobrou kampaní může projít do druhého kola mnohem snáz než ten, který byl na první příčce po dlouhé měsíce.

Komentář – Karel Sál, prosinec 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení