Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

13. 3. 2023

Politicky aktivní soudce je pohromou pro demokratický systém, jelikož nabourává důvěru občanů v nezávislost soudní moci. Ještě horší případ nastává, pokud si mediální slávy užívá předseda Ústavního soudu, tedy hlava instituce, která má hlídat pravidla politického procesu a vykládat ducha ústavy jaksi ze své podstaty. Nepříliš šťastné komentáře Pavla Rychetského dle některých odborníků přesáhly únosnou mez a četnost jeho vyjádření bohužel ukazuje, že se nejedná o mimořádné selhání, ale že dochází k účelové politizaci Ústavního soudu.

Komentář se zaměřuje na problémy, které Pavel Rychetský vědomě, či z nevědomosti vytváří, na důsledky, které jeho bezohledné jednání může přinést, a také se dívá do zahraničí a ukazuje, proč není dobrý nápad do významných soudcovských funkcí instalovat vysloužilé politiky.

Komentář – Karel Sál, březen 2023

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení