Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

11. 4. 2023

Novopečený prezident se přestěhoval na Pražský hrad a tím symbolicky zakončil éru prezidenta-ekonoma a přítele Ruské federace. Petr Pavel je nyní prezidentem České republiky se vším všudy, s kanceláří, poradci, rozpočtem i erárním bydlištěm nad Malou Stranou, což mu umožňuje „obvyklým způsobem“ zasahovat do života občanů ČR. Jelikož pravomoci českého prezidenta nejsou navzdory přímé volbě nikterak velké, jeho hlavní politická síla spočívá v postavení morální autority, která pramení jak z úřadu samotného, jeho historie a lidového obrazu, tak právě ze silné legitimity vzešlé z voleb s nejvyšší účastí.

Dnešní komentář se zaměří na první kroky prezidenta Petra Pavla v úřadu, na neobratná mediální vyjádření a také na to, co by si nový prezident, který chce „přispět k návratu hodnotové politiky“ , měl raději nechat pro sebe.

Komentář – Karel Sál, duben 2023

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení