Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

29. 12. 2020

„Zachovejte nezávislost České televize,“ píší známé osobnosti premiérovi. Milión chvilek pro demokracii pořádá na Kavčích horách demonstraci. Senátoři mluví o nezákonném postupu Rady České televize. Důvod? Tato rada odvolala svůj poradní orgán, Dozorčí komisi. Kdybychom uspořádali anketu mezi občany, lze si s dobrou nadějí na výhru vsadit, že devětadevadesát ze sta nebude mít tušení, co Dozorčí komise je a k čemu slouží. Kdybychom tutéž anketu uspořádali mezi poslanci, nevěděly by to nejméně dvě třetiny z nich.

Politici mají být z kontroly média veřejné služby vyloučeni. V praxi však téměř vždy nějakým způsobem zasahují do výběru kontrolních rad a hospodaření těchto médií. Tento princip převzal i zákon o České televizi. Zatímco veřejnoprávní Česká tisková agentura funguje zcela a Český rozhlas téměř nekonfliktně, o Českou televizi se vedou často prudké politické boje. Glosa Martina Komárka uvádí stručný nástin možných příčin.

Glosa – Martin Komárek, prosinec 2020

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení