Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

19. 5. 2020

Každá země, která se potýká se současnou pandemií COVID-19, se s nebezpečnou situací vypořádává jinak. Některým zemím se v této věci daří lépe, jiným naopak hůře. Současná situace vyvolává řadu otázek, zejména pak, co bychom mohli udělat jinak, nebo proč jsme nebyli lépe připraveni. Moderní technologie nám umožňují nahlédnout do různých koutů světa. Následně se můžeme pokusit odpovědět na zmíněné otázky.

Země a území jako Singapur, Tchaj-wan, Korejská republika nebo Hongkong patří mezi úspěšnější v boji proti COVID-19. Na druhé straně jsou státy, které mají velký problém současnou situaci zvládat, a to z různých příčin. Mezi ně patří: Nepřipravenost, podcenění situace, horší úroveň zdravotnictví nebo utajování a manipulace s fakty v případě autoritářských režimů.

Pro úspěšný boj s virem je nutná vzájemná spolupráce na globální úrovni. Žádný stát nedokáže v celosvětovém měřítku COVID-19 porazit sám. Z hlediska propojenosti světa tak ani relativně úspěšné státy nemají vyhráno.

Na místě je učit se od těch úspěšných. Následující kapitoly tak popisují specifika vybraných zemí, které lze označit za úspěšnější v boji proti šíření nového typu koronaviru.

Policy Brief – Adam Voborník, květen 2020

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení