Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

13. 7. 2021

Devastující tornádo, které na konci června postihlo jižní Moravu, se okamžitě stalo vděčným nástrojem konspirátorů a různých radikálních a extremistických politických a kvazimediálních entit. Doslova přes noc se tak rozliční proruští aktivisté, konspirační teoretici a tzv. vlastenci stali kromě internetových „odborníků“ na covid-19 i „odborníky“ na meteorologické jevy, konkrétně tornáda.

Tyto entity tak kromě šíření dezinformací událost využívají i k útokům na představitele veřejné správy na státní, regionální (krajské) i místní úrovni s cílem podkopat důvěru v demokratické instituce a vyvolat dojem, že pouze oni (tzv. vlastenci) pomáhají. Terčem se stává i Armáda České republiky, na místě pomáhající neziskové organizace a rovněž i novináři. Zmíněné entity také zakládají pochybné finanční sbírky určené údajně na pomoc obětem.

Policy Brief – Roman Máca, červenec 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení