Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

21. 12. 2021

Současná společnost klade veliké nároky na technickou a digitální gramotnost. Neustálá poptávka je rovněž v odborných a řemeslných odvětvích. Školy by měly své žáky a studenty na tyto aspekty důkladně připravovat. Bohužel realita je dlouhodobě zcela odlišná, a to nevyhovující požadavkům dnešní doby. Navíc pandemie covid-19 to celé ještě zhoršila.

Velká část studentů vlivem pandemie a protiepidemických opatření přišla o část své praxe. Tisíce mladých kuchařů, truhlářů, instalatérů, stavařů či strojařů bylo vzděláváno převážně v teoretické rovině. Pokud tento trend bude pokračovat, musí být pro studenty a učně připravena místa, kde mohou vykonávat svou praxi, následně své povolaní, pandemii navzdory. Dobrým příkladem nám může být zahraničí, kde se se povinné praxe pro učně přesouvají do provozů, v nichž je běžný provoz nepřerušen. Budoucí kuchaři se učí vařit v kuchyních nemocnic či domovů pro seniory.

Policy Brief – Tomáš Hamberger, prosinec 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení