Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

21. 9. 2021

V tomto textu jsou popsány nedostatky českého vzdělávacího systému, které velikou měrou přispívají k tomu, že české školství stagnuje a nedokáže reagovat na výzvy současného, moderního a technologického světa. Dokument dále předkládá konkrétní kroky a změny, které by náš vzdělávací systém akcelerovaly a zařadily ho tak mezi úspěšné vzdělávací systémy, jako mají například ve Finsku nebo Dánsku.

Kvalitní vzdělávání je předpokladem pro formování osobnosti jedince a pro jeho další životní a profesní uplatnění. Celoživotní vzdělávání je zase důležité pro uplatnění celé dospělé populace. Dnešní společnost totiž vyžaduje větší nároky na uchazeče a jejich schopnosti. Vzdělávání se tomu musí přizpůsobit, aby umožnilo všem jeho účastníkům plnohodnotný život. Blíží se volby a téma vzdělávání velmi rezonuje napříč celým politickým spektrem. Někdo prosazuje to, druhý zase ono. Každá politická strana má nějakou vizi, nějaký plán. Zaměřují se ale opravdu na to podstatné? Pokusím se popsat nejdůležitější výzvy českého školství tak, jak je vidím já.

Position Paper – Tomáš Hamberger, září 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení