Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

3. 8. 2021

Jaké finanční ztráty způsobí jeden týden bez prezenční výuky a jaký vliv bude mít pandemie covid-19 na hodnotu lidského kapitálu? To vše v současnosti bedlivě sledují ekonomové a sociologové z celého světa.

Nevýhodou ztrát spojených se vzděláváním je, že je nelze ihned a na první pohled zaznamenat. To ale neznamená, že neexistují. Investice do současných žáků a studentů v podobě teoretických i praktických dovedností a znalostí byla pandemií značně narušena. Nyní dopad těchto ztrát nevidíme, ale v budoucnosti se mohou projevit například v podobě nižších výdělků současných žáků a studentů.

Jde tedy o hodně, jde o význam vzdělanosti jako celku a zabránění tomu, aby tyto školní výluky co nejméně poznamenaly současné školáky. Především pak ty, kteří pocházejí ze sociálně a ekonomicky slabších rodin.

Policy Brief – Tomáš Hamberger, srpen 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení