Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

22. 1. 2024

Rok 2024 přináší do české ekonomiky známky oživení, které jsou spojeny s postupným ustupováním inflace a růstem spotřeby domácností. Ekonomické predikce pro tento rok jsou podstatně optimističtější než ty, které jsme měli k dispozici na konci minulého roku. Přesto bude většina občanů nadále pociťovat dopady inflace, které se stále odrážejí v jejich finanční situaci. V této fázi je klíčová rozumná hospodářská politika, která může podpořit návrat k stabilitě, cesta k dosažení úrovně před krizí však bude dlouhá a náročná. Výzvou zůstává nejen domácí ekonomický vývoj, ale i vliv globálních trendů a politik na českou ekonomiku.

Hlavní body analýzy:

  • V roce 2024 dojde k částečnému oživení ekonomiky, které je spojené s postupným odezníváním inflace a růstem spotřeby domácností.
  • Současné ekonomické predikce jsou výrazně optimističtější než ty z konce minulého roku. Většině občanů budou v peněženkách doznívat následky inflace ještě velmi dlouho.
  • Očekávaná reálná hodnota mzdy v roce 2026 nebude dosahovat ani hodnoty reálné mzdy
    z roku 2022.

Analýza – Martin Zeman, leden 2024

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže

PDF ke stažení