Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

27. 12. 2021

Dokument reflektuje mezinárodní konferenci Výzvy pro transatlantické vztahy, na které se svými příspěvky vystoupili premiér Andrej Babiš, vicepremiér Karel Havlíček, místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová, šéfredaktor Financial Times pro Evropu Tony Barber, bývalý poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Mark Pfeifle nebo také armádní generál ve výslužbě Petr Pavel a další významné osobnosti. Konference byla tematicky rozdělena do tří dimenzí: ekonomické, politické a bezpečnostní. Jsou to právě tyto tři oblasti, ve kterých musí Česká republika spolupracovat se svými klíčovými partnery – Evropskou unií a USA. Dokument pro každou oblast představuje doporučení, která mají za cíl zkvalitnění transatlantické spolupráce. Analyzuje nejpalčivější problémy, které spolupráci Evropské unie a USA provází. Spolupráci totiž v posledních letech provází celá řada výzev, které zpomalují rozvoj vzájemných vztahů. Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, jsou to právě vztahy mezi EU a USA, které ovlivňují zásadním způsobem náš běžný život.
Dokument byl připraven pro Evropské liberální fórum, které bylo ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost a Nadací Friedricha Naumanna pro svobodu pořadatelem konference.

Report – Institut pro politiku a společnost, prosinec 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení