Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

9. 3. 2021

Pandemie covid-19 omezila či zastavila také prezenční vzdělávání seniorů na univerzitách a akademiích třetího věku. Zatímco žáci a studenti se téměř okamžitě začali učit na dálku prostřednictvím moderních digitálních technologií, pro seniory se tuto formu vzdělávání na jaře nepodařilo plnohodnotně zajistit. Většina vzdělávacích institucí tak přistoupila k plošnému zrušení výuky. V minulém roce studovalo na univerzitách třetího věku při vysokých školách v České republice téměř padesát tisíc seniorů.

Pro některé seniory to znamená téměř roční vyloučení z mnohdy jediné socializační aktivity, kterou ve svém životě mají, a která je pro ně logicky tolik důležitá. Společnost by neměla zapomínat na seniory a měla by bojovat za návrat k jejich aktivnímu životu, stejně jako bojuje za návrat dětí do škol.

Policy Brief – Tomáš Hamberger, březen 2021

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení