Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

27. 9. 2022

Problém zadluženosti ekonomik, a to i vyspělých, je jedním z evergreenů ekonomické publicistiky. Nejde však jen o problém publicistiky, je to i reálný problém pro některé státy, které dosáhly vysokého stupně zadlužení – měřeno ve vztahu k velikosti jejich hrubého domácího produktu.

Současná úroveň státního dluhu v ČR patří k nejnižším v EU. Pokud bude pokračovat politika podpory hospodářského růstu, pak by úroveň zadluženosti mohla zůstat pod kontrolou. Určitým rizikem jsou dopady současné rozvíjející se globální hospodářské krize vyvolané nejen konfliktem na Ukrajině, ale i neuváženými kroky ve společné ekonomické politice EU, především v nové energetické politice.

Policy Paper – Jaroslav Ungerman, září 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení