Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

12. 4. 2022

Současná ruská invaze na Ukrajinu znovu – nyní více než kdykoli předtím – otevřela otázku zbavení závislosti evropských zemí na energetických surovinách z Ruska. EU přijala rozhodnutí plně nahradit dodávky zemního plynu z Ruska zemním plynem z jiných zdrojů nejpozději do roku 2027. Jak je zřejmé, tento cíl předpokládá najít nové zdroje zemního plynu v rozsahu 150 mld m3 ročně a dopravit je na evropský trh.

Pro zamýšlenou změnu dodavatele zemního plynu do Evropy je tak jediná možnost – skokově zvýšit dovoz LNG. Klíčový problém však je v připravenosti nových lokalit na dodávku LNG. Také těžaři musí vytvořit odpovídající kapacity na zkapalnění zemního plynu, vybudovat potřebné terminály.

Policy Paper – Jaroslav Ungerman, duben 2022

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení